8.8 C
Скопје
23. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : раст

Македонија Бизнис ТОП ВЕСТИ

Премиерот Заев: Растот на БДП во вториот квартал од 13,1%, е потврда дека економијата е стабилна

M T
Премиерот Зоран Заев со воведно обраќање ја отвори Првата годишна конференција „Економско заздравување и раст по КОВИД-19“ во рамки на Економскиот и финансиски форум. Премиерот...
Centar Мозаик Во тренд...

Евтино и природно: Доктор открива кое масло е најдобро за раст и густина на косата

M T
Ентони Јун, естетски хирург од Детроит, ги советува и едуцира луѓето секојдневно преку TikTok, а неодамна се осврна на темата губење на косата и нејзината...
Бизнис ТОП ВЕСТИ

Даниела Колева: Раст на просечната плата од 8,8 отсто, македонската економија е стабилна и развојна

M T
Прес-конференција на Даниела Колева, пратеничка на СДСМ: Економските политики на Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев даваат реални резултати потврдени со официјални економски...