Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : бдп

Македонија Бизнис ТОП ВЕСТИ

Премиерот Заев: Растот на БДП во вториот квартал од 13,1%, е потврда дека економијата е стабилна

M T
Премиерот Зоран Заев со воведно обраќање ја отвори Првата годишна конференција „Економско заздравување и раст по КОВИД-19“ во рамки на Економскиот и финансиски форум. Премиерот...