Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » пад
MeteoCentar Македонија

Дожд и пад на температурите за време на продолжениот празничен викенд

M T
Метеоролозите најавуваат дожд за време на претстојниот продолжен викенд. Промената на времето се очекува од петок, кога православните христијани го празнуваат Божик. „Од петок следува...
Македонија

Штипјанец добил тешки повреди по пад од мотоцикл

M T
59-годишен штипјанец добил тешки телесни повреди кога паднал на коловозот од мотоциклот што го управувал, соопшти полицијата. Од таму појаснуваат дека, вчера, во 12 часот,...
Centar Бизнис

Биткоинот падна на 32.000 УСД: Криптовалутите денес повторно во пад

M T
Биткоинот падна на 32.288 долари за прв пат од 8 јуни, а според последните достапни податоци, тој продолжи да тоне и трговијата падна за 7,9...