30.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » мопед
Македонија

Тешко повреден возач на мопед по удар со автомобил во струмичко

M T
На 22.06.2022 во 10.40 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локалниот пат од с.Нова Маала кон с.Чанаклија, струмичко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу...
Македонија

Тешко повреден возач на мопед во сообраќајка со патничко возило

M T
24-годишно лице од скопско Морани било тешко повредено во сообраќајна несреќа меѓу патничко возило и мопед што го управувал повредениот. Според полицијата, вчера попладне во...
Македонија

Охрид: Тешко повреден возач на мопед по сообраќајка кај „Туристичка“

M T
На 22.09.2021 во 21.20 часот во СВР Охрид било пријавено дека на кружната крстосница на булеварот „Туристичка“ и улицата „Стив Наумов“ во Охрид се случила...