6.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Малолетник со мотор удри во приколка, со тешки повреди е пренесен во болница

Седумнаесетгодишник е пренесен во прилепската болница со тешки повреди по сообраќајна несреќа што се случи вчера на селскиот пат кај местото викано „Рештарица“.

МВР соопшти дека малолетникот возел мотоцикл „мондиал“, без регистарски ознаки и удрил во приколка прикачена на паркиран трактор, сопственост на Н.Н.(20) од с.Годивје.

Извршен бил увид на местото на незгодата од страна на Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Можеби ќе ве интересира

Малолетник тешко повреден откако возило удрило во неговиот велосипед

M T

Се запали авион за време на лет, патниците плачеа и врескаа

M T

Тешко повреден малолетник на велосипед, откако товарно возило удри во него

M T

Тешко повреден пешак во Битола откако малолетник го удрил со неговиот мотор

M T

Малолетник од Гостивар бил физички нападнат и ограбен

M T

Со возило излетале од патот – Еден малолетник почина, а еден е тешко повреден во сообраќајка на магистралниот пат Охрид-Кичево

M T