19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Претрес во Скопје, пронајден пиштол, приведено едно лице

На 14.09.2022 во 16.05 часот во Скопје, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода Р.Ф.(48) од Скопје. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, бил пронајден пиштол „Берета“ калибар 7,65 мм и 48 куршуми. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира

Приведено лице барано по централна потерница за доиздржување на затворска казна

M T

Претрес во Битола, пронајден хероин, приведен дилер

M T

Кривична пријава против едно лице за сторено разбојништво со смртни последици

M T

Приведено лице во Тетово за издржување затворска казна

M T

Претрес во Прилеп, пронајдена дрога, приведени две лица

M T

Приведено лице од Скопје за издржување затворска казна

M T