Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : Оливер Спасовски

Centar Македонија

Видео: Оливер Спасовски најави многу новитети во МВР во 2021 година

CENTAR MKD
Фејсбу статус на министерот за внатреши работи со наслов “До крајот на годината ветувам”, во кој најави: Промоција на 5 пловни објекти на МВР, Исплата...
Centar Македонија Во тренд...

Спасовски: И Куманово е ослободено од македонските партизани, но мора да си простиме за да одиме напред

CENTAR MKD
Министерото за внатрешни работи Оливер Спасовски повика да не се дозволи тоа што се случувало пред седум-осум децении да биде пречка за нашето одење напред,...
Коронавирус Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Спасовски: Да се чуваме себе, така им помагаме на медицинските работници кои се борат за нашите животи

CENTAR MKD
„Секоја битка во животот остава трага и има научени лекции од таквите битки. Јас ја имав несреќата што се инфицирав со Ковид 19, иако секојдневно...
Коронавирус Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Спасовски се излекува од коронавирусот и се врати на работа

CENTAR MKD
Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, се излекува од коронавирусот и од денеска се врати на работното место. Тој на „Фејсбук“ се заблагодари до сите...
Коронавирус Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Спасовски: Кризната состојба ќе го олесни справувањето со пандемијата и ќе придонесе за поголема заштита на здравјето

CENTAR MKD
Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, во емисијата „Студио 10“ на телевизија 24, зборуваше за значењето на воведената кризна состојба која ќе овозможи искористување на...
Коронавирус Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Министeрот Оливер Спасовски синоќа хоспитализиран на инфективна

CENTAR MKD
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски синоќа е хоспитализиран на Инфективната клиника. Министерот од вчера со брза помош бил пренесен на инфективната клиника поради висока...
Коронавирус Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Министерот Спасовски позитивен на коронавирус

CENTAR MKD
Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски вечерва на социјалните мрежи објави дека добил позитивен тест за Ковид-19. „Би сакал да ве информирам дека и покрај...
Centar Македонија

(Фото)Министерот Спасовски доби орден за посебни заслуги за манастирот Претеча од прв ред со ликот на пречесниот Претеча

CENTAR MKD
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски доби орден за посебни заслуги за манастирот Претеча од прв ред со ликот на пречесниот Претеча. – Во годината...
Centar Македонија

Спасовски ја потврди веста на CENTAR – Нови 4 години мандат за Сашо Тасевски

CENTAR MKD
На денешната седница на Владата го предложив досегашниот директор на Бирото за јавна безбедност, Сашо Тасевски, за нов четиригодишен мандат, при што предлогот беше едногласно...
Македонија

Средба на министерот Спасовски со амбасадорката на САД Н.Е. Кејт Мари Брнз

CENTAR MKD
Извонредната соработка, партнерството и пријателството кои Република Северна Македонија и САД ги негуваат беа уште еднаш потврдени на денешната работна средба помеѓу министерот за внатрешни...
Македонија

Спасовски од Шуто Оризари ги повика Ромите да се обединат против ВМРО-ДПМНЕ

CENTAR MKD
Обединете се сите Роми против Мицкоски и обновениот режим кој се потсмева на ромскиот јазик откако ве тегнеа за уши и гласајте за број 3...
Македонија

Спасовски: Повисоки плати во образованието и поврзување на сите основни училишта со ултра брз интеренет

CENTAR MKD
Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево имаше средба со просветни работници во општината Бутел. Тој ги истакна политиките на СДСМ и рече...
Македонија

Спасовски: Владо Мисајловски и денеска избега од тв дуел – но на 15-ти јули не може да избега од волјата на граѓаните

CENTAR MKD
– Владо Мисајаловски и денеска не се охрабри да дојде на тв дуел не се охрабри да ги спротиставиме нашите концепти, нашиот за новата македонска...
Centar Бизнис

100.000 граѓани ќе добијат при пејд платежна дебитна картичка со по 9.000 денари

CENTAR MKD
100.000 македонски граѓани ќе добијат платежна картичка од по 9.000 денари за купување на проозводи и услуги од македонски компании. Информацијата која пред две недели...
Македонија

Премиерот Спасовски треба да сведочи за „27 април“

CENTAR MKD
Техничкиот премиер, Оливер Спасовски, денеска треба да се појави во Основниот кривичен суд во Скопје како сведок во предметот за организаторите на 27 април. Спасовски...
Коронавирус Centar Македонија

Граѓаните кои беа заглавени на границата меѓу Хрваска и Србија безбедно тргнаа кон Македонија, соопшти Спасовски

CENTAR MKD
– Сакам да информирам дека нашите граѓани коишто беа останати во меѓуграничната зона помеѓу Хрватска и Србија како и помеѓу Унгарија и Србија безбедно тргнаа...
Коронавирус Centar Македонија

Спасовски: Здравјето на граѓаните нема алтернатива, следуваат мерки за помош на економијата и последиците од корона вирусот

CENTAR MKD
Состојбата со корона вирусот е удар врз економијата и врз целиот јавен живот, а справувањето со оваа криза во светот има сериозно влијание врз економијата,...
Коронавирус Centar Македонија Во тренд...

Спасовски: Нема нови случаи на заразени со корона вирусот, но институциите остануваат будни и посветени на здравјето на граѓаните

CENTAR MKD
Оливер Спасовски, премиер во техничката влада и потпретседател на СДСМ, вечерва во интервјуто зборуваше за посветеноста на институциите во заштитата од корона вирусот. „Сите ние...
Коронавирус Centar ТОП ВЕСТИ

Спасовски: Од нас зависи, апелирам до сите, особено до младите, да останат дома

CENTAR MKD
Претседателот на Владата и потпретседател на СДСМ, Оливер Спасовски, во вечерашното он-лајн интервју изрази благодарност до граѓаните кои ги почтуваат мерките за заштита од ширење...