14.8 C
Скопје
1. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » 27 април
Македонија

Бегалецот Никола Груевски се огласи на фејсбук, тврди дека не го организирал терористичкиот напад врз парламентот на 27 април

CENTAR MKD
Денес Зоран Заев уште еднаш ја покажа својата патолошка омрза кон мене нечесно давајки лажна и би рекол гнасна изјава со држење политички говор во...
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Заев: Вељаноски, Јанакиески и Ристески не се организатори на настаните од 27 април

CENTAR MKD
Сметам дека обвинетите Трајко Вељаноски, Миле Јанакиески и Спиро Ристески не се организатори и мотиватори на настаните од 27 април, туку дека тоа е Никола...
Македонија

Премиерот Спасовски треба да сведочи за „27 април“

CENTAR MKD
Техничкиот премиер, Оливер Спасовски, денеска треба да се појави во Основниот кривичен суд во Скопје како сведок во предметот за организаторите на 27 април. Спасовски...