Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија

Видео: Оливер Спасовски најави многу новитети во МВР во 2021 година

Фејсбу статус на министерот за внатреши работи со наслов “До крајот на годината ветувам”, во кој најави:

Промоција на 5 пловни објекти на МВР, Исплата на бонус плата на вработените со остварени над 150 часа прекувремена работа на годишно ниво за 2017 година, Намалени прекршоци во сообраќајот, година со најмалку жртви во сообраќајот, Промовирање на реконструкциите на ОВР Гевгелија и ОВР Крива Паланка, Оглас за прием на нови полициски службеници

Продолжуваме со градење на европски стандарди во полицијата согласно владините стремежи Европа да ја донесеме дома, соопшти Спасовски, министер за внатрешни работи.

Можеби ќе ве интересира

Пронајдени насади канабис, четворица приведени во гевгелиско

M T

За четири години реконструирани 58 објекти, во моментов дополнително работиме во пет градо

M T

Дарко Каевски: Вложувањата во МВР придонесоа да имаме мотивирана полиција и пад на криминалот

M T