11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

204 санкционирани возачи во Скопје, 53 возачи на мотоцикл

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (18.08.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 204 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 32 санкции, 21 мерка за возење без возачка дозвола, 53 санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикли.

Изречени се пет мерки за користење мобилен телефон, 10 санкции за нерегистрирани возила, шест мерки за минување на затворен сигнал (црвено светло)…

Засилените акциски контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Можеби ќе ве интересира

241 санкционирани возачи во Скопје, 22 за користење мобилен телефон

M T

СДСМ: Мицкоски има интереси, затоа е кавгата во Скопје, за пари

M T

206 санкционирани возачи во Скопје, 31 за брзо возење

M T

155 санкционирани возачи во Скопје, 27 за брзо возење

M T

Со мотоцикл удрил во пешак, двајцата завршиле во болница

M T

134 санкционирани возачи во Скопје, 17 без возачка дозвола

M T