26.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » број
CentarМозаик

Ако ГО ИМАТЕ ОВОЈ БРОЈ во ДАТУМОТ НА РАЃАЊЕ, вие сте во посебна група на луѓе! – Еве КАКВА СУДБИНА ве очекува!

M T
Сите кои до сега дознале кој е нивниот личен број според нумерологијата, која се пресметува со собирање на сите бројки кои го сочинуваат датумот на...
Мозаик

Се намалува бројот на пушачи во светот

M T
Бројот на пушачи ширум светот е во континуиран пад, соопшти Светската здравствена организација (СЗО), повикувајќи ги земјите дополнително да ги зајакнат контролните мерки за справување...
КоронавирусВо тренд...

Бројот на новозаразени од Ковид-19 во светот за една недела скокна 12 проценти, експертите загрижени

M T
Повеќе од 3,4 милиони случаи на коронавирус и 56.000 смртни случаи се регистрирани во светот минатата недела, соопшти Светската здравствена организација во неделниот билтен објавен...