33.8 C
Скопје
4. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Хороскоп

Хороскопски знаци кои не ги сакаат луѓето

Мизантроп е личност која, општо земено, не сака луѓе. Некој станува таков, бидејќи е многу чувствителен и не сака да го вознемируваат.

Од друга страна, тоа некому му се случува поради околината која сака да му го намали успехот или затоа што мислат дека луѓето го користат тоа.

Бик

Биковите не сакаат луѓе кои се премногу самоуверени и полни со себе. Нарцизмот се толерира додека другиот не почне да нагласува работи во кои е подобар од Бикот. Подигнувањето на другите на идејата дека ќе го покорат Бикот за нив е незамисливо предавство и иако тој нема ништо да им каже – ќе ги мрази во себе.

Рак

Кога не се чувствуваат сакани – Раковите мразат сè. Ако неговите чувства се повредени или ако на луѓето не им е грижа низ што поминуваат, тој ќе се налути. Тие не се знак кој лесно заборава – ако ги налутите, тешко ќе ви простат. Ако мислат дека сте се однесувале лошо со нив, нема лесно да преболат.

Девица

Девицата потајно не сака луѓе кои не се однесуваат како што таа би сакала: кога се несериозни или расположени за забава кога е таа, може да биде многу лута и нерасположена. Да не заборавиме – истото важи и за невраќање на работите на свое место! Кога ќе видат туѓо незнаење и ќе почувствуваат недостаток на почит, веднаш се дистанцираат.

Скорпија

Не е точно дека Скорпиите очекуваат дека сите ќе ги разочараат и изневерат, но признаваме дека се сомнителни. Никој не е невин додека не се докаже вината на Скорпијата! Треба да им докажете дека сте достојни за нивната доверба и да ги убедите да ја намалат својата стража. Бидејќи се чувствителни, лесно можете да ги повредите без да бидете свесни за тоа. Ќе го запрат својот гнев и ќе се подготват за одмазда. Во ситуации кога Скорпиите имаат причини за цинизам, тие достигнуваат точка кога ги мразат сите.

Јарец

Јарецот отворено ги мрази луѓето кога неговиот професионализам е доведен во прашање. Секогаш знае што прави, па мисли дека не треба да го следат секој негов потег. Тој е најсигурниот и највредниот знак на хороскопот, па следењето и проверката страшно го нервира.

Можеби ќе ве интересира

Од хемиската фабрика Азот евакуирани 250 луѓе, меѓу кои и многу деца

M T

Овие три хороскопски знаци НИКОГАШ нема да побараат помош од вас

M T

Заведувањето не им оди од рака: Овие хороскопски знаци се најлоши во флертување

M T

Чувајте ги овие 5 работи за себе: Повеќето луѓе немаат приватен живот и не сфаќаат колку е тоа ОПАСНО

M T

Доколку сакате мирен љубовен живот, избегнувајте ги ОВИЕ хороскопски знаци

M T

Овие три знаци се под НАЈСИЛНА заштита на планетата: Во втората половина на јуни прават ДРАМАТИЧЕН ПРЕСВРТ

M T