16.8 C
Скопје
3. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » нос
CentarЗдравје

Вирусни инфекции во носот – Како брзо да се ослободите од нив?

M T
Еве корисни информации за вашето здравје! Што ги карактеризира вирусните инфекции во носот? Инфекциите на горниот респираторен тракт, најчесто локализирани во носот, се многу чести...
CentarХороскоп

Овие хороскопски знаци сакаат да го „пикаат носот“ таму каде што не треба

M T
Љубопитноста е убава особина, но додека не ги премине границите и не се однесува само на вас. Затоа четирите знаци од хороскопот, многу едноставно, не...
CentarМозаикЗдравјеВо тренд...

Дури 90 проценти од луѓето го чепкаат носот! Некои веруваат дека ова е ЗДРАВО – Но, науката вели НЕМОЈТЕ!

M T
Големи се шансите редовно да го чепкате носот како луѓето од Висконсин кои биле истражувани за овој феномен. Во 1995 година, тим научници се обидоа...