8.8 C
Скопје
23. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : златна крв

+ Centar Мозаик Здравје Во тренд...

Ова е златна крвна група: Ја имаат само 43 луѓе во целиот свет

M T
Постојат четири основни типови на крвни групи – А, Б, АБ и 0, а нивната фреквенција првенствено зависи од нашето потекло или генетиката поврзана со...