19.8 C
Скопје
24. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » апасиев
МакедонијаТОП ВЕСТИ

СДСМ: На Мицкоски и Апасиев им се случи нов изборен пораз, двојна победа на Ковачевски и коалицијата на СДСМ

M T
Со двојнатата победа на СДСМ и владејачката коалиција, во Центар Жупа и Маврово Ростуше граѓаните испратија силна, јасна и недвосмислена порака дека сакаат напредок, развој,...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

СДСМ: Мицкоски и Апасиев се осамени против ЕУ

M T
Христијан Мицкоски и Димитар Апасиев се единствените политичари кои јавно се декларираа како анти ЕУ политичари, кои работат против интеграцијата на државата во ЕУ, соопшти...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

СДСМ: Мицкоски и Апасиев заедно работеа на дестабилизација на државата

M T
Соопштение на СДСМ: „Христијан Мицкоски со своето анти ЕУ и анти НАТО дејствување остана сам и изолиран. Добивај вести на вибер Единствената поддршка што ја...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

СДСМ: Мицкоски рака под рака со Апасиев дејствува против ЕУ

M T
Христијан Мицкоски заедно, рака под рака со Димитар Апасиев дејствува против ЕУ и заедно хистерично шират невистини, обвини СДСМ. „ Овој двоец лажеше за измислена...
Македонија

СДСМ: Левица и Апасиев напаѓаат и дисквалификуваат граѓански организации, прекинуваат важни проекти

M T
Соопштение на СДСМ: „Прекинувањето на соработката на Општина Карпош со граѓанска организација, нападите и дисквалификациите кон невладините организации од лидерот и членовите на партијата Левица,...