17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » руска агресија
Свет

Прајс: Прв приоритет на листата е крајот на руската агресија

M T
Портпаролот на американскиот Стејт департмент, Нед Прајс, рече дека ставањето крај на руската агресија е прво на листата на приоритети. „Ние сме фокусирани на тоа“,...
Војна во УкраинаСветВо тренд...

Украина: 221 дете загина поради руска агресија

M T
Како резултат на руската инвазија, според податоците доставени до обвинителството вчера, повеќе од 629 деца се повредени, а 221 загинале, соопшти Државното обвинителство на Украина....
МакедонијаТОП ВЕСТИ

СДСМ: Дали Левица, коалицискиот парнтер на Мицкоски, ја поддржува руската агресија?

M T
Соопштение на СДСМ: Додека македонското општество, сите политички субјекти ја осудуваат руската агресија врз Украина, раководството на политичката партија Левица навива за што повеќе жртви...
СветВо тренд...

Бајден до Зеленски: Сојузниците ќе реагираат во случај на руска агресија

M T
Американскиот претседател Џозеф Бајден му кажал на украинскиот претседател Владимир Зеленски, во разговор кој траел околу еден час, дека САД ќе одговорат брзо и решително...
Свет

Борел: Ако пропаднат преговорите, спремни сме да одговориме на руската агресија

M T
Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, вели дека ЕУ, пред сè, е за дипломатски пристап во решавањето на проблемот со Русија, но дека е подготвена...
Свет

Бајден разговараше со Меркел: Ќе се спротивставиме на руската агресија

M T
Американскиот претседател Џо Бајден и германската канцеларка Ангела Меркел ветија дека ќе работат заедно за да се одбранат од Русија и да се спротивстават на...