Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » колач
Кујната од Centar

Брз и лесен рецепт: СЛАТКА КОМПИР ТОРТА со многу чоколадо

M T
Компирите се една од основните намирници, кои можат да бидат вкусни без разлика како ги подготвувате. Главно се користат за подготовка на различни гурмански јадења,...
Кујната од Centar

Колач ледено небо: Најкремастиот десерт на светот, се подготвува за миг!

CENTAR MKD
Совршен спој од бела кора, жолт крем и шлаг… Колачот Ледено небо е најдобриот начин да се разладите ова врело лето! Состојки за кора: 7...
Кујната од Centar

Децата ќе го обожаваат: Колач со флипс

CENTAR MKD
Овој колач децата ќе го обожаваат, и тоа поради смоките во него. А вие ќе го сакате бидејќи брзо се подготвува и навистина е вкусен!...