16.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » црна листа
СВЕТ

Русија стави уште 61 американски функционер на „црната листа“

M T
Русија стави уште 61 американски функционер и водечки раководители во одбраната и медиумите на својата „црна листа“, забранувајќи им влез во земјата, соопшти руското Министерство...
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: Сомнителен молк на Мицкоски за Груевски на црната листа на САД, има ли поврзаност со фирмата?

M T
Само една недела по посетата на Христијан Мицкоски на Унгарија, САД објавија дека неговиот шеф, Никола Груевски, е ставен на „црната листа“. Нашите граѓани многу...
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: Груевски на црната листа на САД а Мицкоски молчи, затоа што се исти

M T
Никола Груевски, шефот на Христијан Мицкоски и човек кој се уште управува со ВМРО-ДПМНЕ „од сенка“ е ставен на црната листа на Соединетите американски држави....
СВЕТ

Лице од црната листа полетало од Авганистан за Велика Британија

M T
Лице од црната листа, на кое му е забранет влез во Велика Британија, со воен авион полета од Авганистан за Британија, како дел од евакуацијата...