14.8 C
Скопје
3. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » архитекти
МакедонијаВо тренд...

СДСМ: Архитектите ја демантираат Арсовска

M T
Соопштение на СДСМ: Додека реконструкцијата на Универзална сала со месеци е закочена, Арсовска по двомесечен молк за причините поради кои го стопирала проектот, на прес-конференции...
Македонија

Герасимовски: Независно тело од архитекти ќе одлучува за градбите во Центар

M T
Во општина Центар Урбанизамот е највисоко на листата приоритети за кои мора да се најдат решенија, изјави денеска Горан Герасимовски, кандидатот за градоначалник на Центар...