25.8 C
Скопје
19. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонијаВо тренд...

Дамјан Манчевски си поднесе оставка од пратеничката функција

Поранешниот министер за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски денеска си поднесе оставка од својата пратеничка функција.

Откако информацијата ќе стигне до ДИК, оваа институција ќе треба да го информира сообранието кој е следниот на листата во изборната единица каде што Манчевски беше избран за пратеник.

Потоа следува верификација на мандатот на следниот пратеник.

Можеби ќе ве интересира

СДСМ: Деструктивниот Мицкоски власт сонува, избори ќе има во 2024 година и на тие ВМРО-ДПМНЕ ќе изгуби

M T

СДСМ: Домашното производство на електрична енергија е зголемено, јавните институции ќе ја намалат потрошувачката на струја за 15% месечно

M T

СДСМ: Го штитиме македонскиот идентитет, ВМРО-ДПМНЕ шири лаги за бугаризација

M T

СДСМ: Македонската економија привлекува мултимилионски инвестиции

M T

СДСМ: Градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ се „грижат“ за граѓаните со поскапување на комуналните услуги

M T

СДСМ: Илинден е нашата сила за иднината

M T