11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » истражувања
CentarМозаик

Истражувањата покажуваат: Луѓето фантазираат за богатство, но не се алчни

M T
Повеќето од анкетираните луѓе во светот би сакале да бидат богати, но најголемиот број би се задоволиле со пари кои се помали од имотот на...
КоронавирусСвет

Објавени нови истражувања за потеклото на коронавирусот

M T
Светската здравствена организација минатиот месец препорача научниците да продолжат да ги истражуваат сите можни извори на пандемијата Ковид-19, вклучително и лабораториските протекувања. Две новообјавени студии...
CentarМозаик

Истражувањата потврдија: Влијанието на зрачењето врз животот на пчелите постои

M T
Бројни научни истражувања го потврдија влијанието на електромагнетното зрачење врз животот на пчелите, но некои од нив тоа го побиваат, па научниците избегнуваат да донесат...