25.8 C
Скопје
19. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМозаик

Четири хороскопски знаци ова лето ќе се соочат со невидена среќа и богатствo

Еден од најпознатите светски астролози, Русинот Павел Глоба, објави кој хороскоп знаци чека голема среќа во јули, во областа на финансиите.

Според него, четвртиот знак на Зодијакот ќе се сретне со неочекувано богатство во вториот месец на летото.

Близнаци
Во наредните денови, Близнаците ќе се истакнат на работа, а нивната напорна работа ќе биде забележана и наградена, и „густо“. Но, претставниците на овој знак не треба да бидат донесени од успехот и приливот на пари. Во овој момент, подобро е да се фокусирате на семејните односи. Радоста се множи кога се споделува со другите.

Девица
Девиците очекуваат кардинални промени во финансиската состојба. Долгот и напорната работа конечно ќе се исплатат, а припадниците на овој знак може да очекуваат значително зголемување на профитот. Сепак, Глоба предупредува дека, меѓу другото, вториот месец од летото ќе донесе некои провокации на Девиците. Препораката на астролозите е дека во никој случај не реагираат, тие ќе ги изгубат привилегиите што ги стекнале.

Јарец
Најнеочекуваните промени во кариерата на Јарец може да се случат во блиска иднина. Постои можност претставниците на овој знак да сакаат целосно да го променат полето на работа. Тие ќе имаат поддршка од блиски пријатели кои ќе им помогнат да донесат правилна одлука. Советот на астролозите е да не забораваат на оваа помош и соодветно да им се заблагодарат на драгите луѓе.

Водолија
Водолијата исто така ќе биде придружена со среќа и успехот „не умира“. Според рускиот астролог, припадниците на овој знак ќе добијат исклучително поволна понуда. Многу е важно тие да не изгубат храброст и да одбијат да ризикуваат. Тие ќе бидат наградени за таквата решителност, а тоа ќе обезбеди брз и ефикасен развој на компанијата во која работат, и тие самите ќе бидат добро наградени – зголемувањето ќе биде значително.

Можеби ќе ве интересира

КАРАНИЦА КОГА НЕМА – Истражувањата покажаа дека парите се коренот на повеќето несогласувања во љубовните врски

M T

Истражувањата покажуваат: Луѓето фантазираат за богатство, но не се алчни

M T

Правете го ова секој ден: Топ совети за да заштедите пари

M T

Некои ќе останат со празни раце, а други едвај ќе ги преживеат наредните денови – Еве што вели кинескиот хороскоп за пари за втората половина на месец јули

M T

Јули носи среќа за еден хороскопски знак

M T

Јули носи среќа за еден хороскопски знак

M T