33.8 C
Скопје
4. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија Во тренд...

СДСМ: Не успеа блокадата, усвоен е дневниот ред, деструкциите на Мицкоски ќе бидат поразени

Соопштение на СДСМ:

Христијан Мицкоски не се откажува од блокадите и деструкциите, се надева дека вештачки ќе создаде поличка криза и ќе придизвика штета врз граѓаните.

Очигледно посакува земјата да не напредува, да не успее, да има проблеми. Дури и самиот Мицкоски вели дека процесот блокади и деструкции ќе биде долг, тој е среќен само тогаш.

Но, и на Мицкоски и на ВМРО-ДПМНЕ треба да им е јасно дека нивните блокади нема да успеат.

Вчера во Собранието пропаднаа нивните блокади, дневниот ред се изгласа, седницата продолжува.

Освен што ја одолговлекуваа работата и дискусијата за дневен ред траеше цели два дена, ништо друго не постигна ВМРО-ДПМНЕ.

На ист начин ќе пропаднат и следните најавени нивни блокади.

СДСМ, со институциите, со граѓаните, нема да дозволи Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да ја вратат државата назад.

Можеби ќе ве интересира

СДСМ: Мицкоски рака под рака со Апасиев дејствува против ЕУ

M T

СДСМ: Мицкоски се уште покажува дека нема државнички капацитет, време е политички да созрее

M T

СДСМ: Доста беа лаги, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да им се извинат на граѓаните и да се променат

M T

Маричиќ-Бирн: Блокадата штети на целиот регион и е против интересите на ЕУ

M T

СДСМ: Мицкоски е единствен опозиционер кој во време на криза работи против државата

M T

СДСМ: Мицкоски да ја прифати пораката од граѓаните и да се откаже од деструкциите

M T