Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : Радмила Шеќеринска

Македонија

Шекеринска: Ќе расте гласот против блокадата за Северна Македонија во ЕУ

M T
Гласот против блокадата ќе расте, а со добри решенија ќе ги демантираме и најголемите скептици, изјави министерката за одбрана Радмила Шекеринска, коментирајќи го бугарското вето...
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Била ли Шекеринска контролор на рекетот наместо да се грижи за интересот на граѓаните?

CENTAR MKD
Шекеринска не направи ништо од ветените капитални инвестиции од 600 километри нов автопат што ги ветуваше во 2016, велат во соопштение од ВМРО-ДПМНЕ. Од таму...
Centar Македонија Во тренд...

Отворени се 50 илјади работни места во Македонија, а минималната плата скокна за 60 отсто

CENTAR MKD
Отворивме нови 50 илјади работни места, невработеноста е на најниско историско ниво од 17.5 отсто рече заменик претседателката Шекеринска на граѓанската трибина „На прав пат“...