Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ЗА ПРВ ПАТ ВО АМЕРИКАНСКАТА ИСТОРИЈА! Обвинение против експретседателот ДОНАЛД ТРАМП: Исплатени пари на ѕвезда од филмови за возрасни
Home » Свет » Page 1426

Category : Свет

Свет

Седумнаесет луѓе загинаа, а милиони се погодени од невремето во САД

CENTAR MKD
Повеќе милиони луѓе се погодени со таканаречениот циклон-бомба, кој донесе силни ветришта и обилни врнежи од снег на североистокот на САД, каде што досега загинаа...
Свет

(Видео) Во судир на камион и воз загинаа 14, повредени се 260 патници во Јоханесбург

CENTAR MKD
Во судир на камион и воз загинаа 12, а повредени се 260 патници во Јоханесбург, информираше јужноафриканскиот министер за сообраќај, Џо Масвангањи. Тој во изјавата...
Свет

ЕК ги тужи Полска, Чешка и Унгарија затоа што не примаат мигранти

CENTAR MKD
Европската комисија ги тужи Полска, Чешка и Унгарија затоа што не ја почитувале одлуката за прераспределба на бегалци во рамките на Европската Унија според националните...
Свет

Белата куќа ќе ја забрани употребата на личните телефони во Западното крило

CENTAR MKD
Белата куќа од идната недела ќе воведе забрана за користење на личните мобилни телефони на вработените и посетителите во Западното крило. Ова го соопшти портпаролката...
Свет

Министер даде оставка преку „Фејсбук“, трета оставка за еден месец во Владата во Бразил

CENTAR MKD
Министерот за индустрија на Бразил, Маркос Переира, поднесе оставка, што е трета оставка на министер од бразилската Влада за еден месец, пренесе „Ројтерс“. Се наведува...
Свет

Масакр го потресе Балканот: Во семејна куќа пронајдени тела од 5 лица, меѓу нив и едно дете (видео)

CENTAR MKD
Тела на пет лица се пронајдени во една куќа во местото Нов Искар, во близина на Софија, соопшти бугарското МВР. -Софиската полиција ја истражува смртта...
Свет

Над 50 бебиња превентивно вакцинирани откако вработен во шведска клиника се заразил со сипаници

CENTAR MKD
Повеќе од педесет новороденчиња добиле вакцини со антитела против сипаници откако било откриено дека еден од вработените во шведска акушерска клиника заболил од оваа високо...
Свет

Боксерската легенда Мајк Тајсон ќе одгледува марихуана на плантажи во Калифорнија

CENTAR MKD
Еден од најдобрите боксери во историјата на овој спорт, Мајк Тајсон, објави дека влегува во бизнисот со марихуана, само еден ден откако нејзината рекреативна употреба...
Свет

Фотографија од Иран го обиколи светот бидејќи најдобро ги опишува тамошните случувања

CENTAR MKD
Меѓу сите алармантни вести што пристигнуваат од Иран, каде што масовните протести се одржуваат уште од минатиот четврток, а полицијата и Револуционерната гарда отвораат оган...