16.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » рецепти
МОЗАИКЗДРАВЈЕ

ТАЈНИТЕ НА БАБА: Три рецепти како природно да ја намалите ТЕМПЕРАТУРАТА кај децата

M T
Обидете се со природни температури за намалување на температурата Преодниот период помеѓу годишните времиња е најопасен за вирусите и бактериите кои можат да го нападнат...
КУЈНА

Српски специјалитет: Кој еднаш проба лесковачка мучкалица, никогаш не ја заборава!

CENTAR MKD
За лесковачката мучкалица велат дека настанала сосема спонтано, бидејќи некој од скараџиите се досетил како да го искористи месото од скара, а притоа да направи...