6.8 C
Скопје
9. декември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : звук

Мозаик Наука

Се движи 27 пати побрзо од звукот: Астероид ќе помине блиску до Земјата

M T
Астероидот, наречен 2021 NY1, ќе помине на безбедно растојание од Земјата, тврди НАСА, но тој е класифициран како објект што ќе се приближи близу до...