Секогаш во средиштето на збиднувањата...
Browsing Category

Мозаик

Го спасила овој мајмун пред 18 години. Погледнете што се случило кога повторно се…

Линда Коебнер имала само 23 години кога ги отворила кафезите на три шимпанза кои цел живот го поминале во лабораторија и кои никогаш не ја виделе светлината на денот. Животните, благодарение на Линда добиле нова прилика во животот. После…

Гостин на свадба случајно го застрелал младоженецот во глава (видео)

Еден младоженец настрадал на својата свадба во Индија откако еден гостин случајно го застрелал со пиштол. Снимката која се појави на интернет прикажува како гостите играат и се забавуваат на свеченоста во Хисар, северозападно од Њу…

Хулиган излегол од автомобил и тргнал да истепа старец. Она што се случило во продолжение…

На руските улици не може да се случи ама баш ништо што би не изненадило. Овој пат ни доаѓа снимка од неверојатна тепачка. Имено, еден руски хулиган тргнал да истепа старец, а потоа се појавил херој. Кога ќе погледнете што направил со…

Приаказна која буди надеж: Што пишувало на прстенот со најмоќната порака на светот?

Вистинска приказна или легенда - како и да било, таа во себе носи важна порака дека во животот никогаш не би требало да се откажуваме и дека секогаш постои надеж... Еден крал ги собрал своите советници и им наредил да направат прстен на…

Ставила сода бикарбона под очите: Кога ќе видите што добила, ќе го направите истото!

Многу жени зборуваат за корисните својства на сода бикарбона. Ја користат за разубавување, кога ја чистат куќата, кога готват. Меѓутоа, жените најмногу сакаат кога ја гледаат како делува во служба на убавината. Најефикасните маски за…

Тој секое утро остава банани на нејзината врата. Кога ќе видите, ќе заплачете!

Секое утро, иста рутина: Ова момче им дели храна на сиромашните, донира пари на болни деца и на својата соседка и` носи банани на врата. Тој, тоа го прави потполно тивко, и не бара ништо за возврат. Најтажен е фактот што поради стилот на…

Дали нешто се сменило? – Она што пред 2.000 години го напишал ЦИЦЕРОН е…

Цицерон се смета за еден од најголемите умови на антички Рим. Тој ги запозна Римјаните со најважните филозофски учења, создавајќи го латинскиот филозофски речник. Но, според она што го пишувал за човековиот карактер пред 2.000 години…

Жената за која Тито не зборувал: Љубов која се гасела долго и болно!

Јосип Броз во друштво на пријателите и пред телевизиските камери, со задоволство се потсетувал на деновите од младоста, но никогаш не зборувал за својата прва сопруга - Пелагија Бјелусова. И пред Втората светска војна во најтесниот круг…

Решете се од тврдокорните дамки на тепихот без хемикалии – еве како

Од сега за чистењето теписи нема да ви бидат потребни куп хемикалии. Тврдокорните дамки ќе можете да ги исчистите и со домашно средство. За овој рецепт ќе ви треба празна спреј боца во која ќе додадете: - 1 лажица сода бикарбона…

Зошто на речиси сите патенти стои ознака YKK?

Погледнете ги патентите и уверете се - сите, или повеќето, имаат ознака YKK на делот кој се повлекува. А што значат тие три букви и зошто ги има секаде? Буквите YKK означуваат Yoshida Kagyo Kabushikigaisha, акционерско друштво Yoshida…

Често се лутите и се навредувате? Прочитајте го ова и тргнете го товарот од душата!

Еден ученик го прашал својот учителот: „Вие сте толку мудри, секогаш добро расположени и никогаш не се лутите. Помогнете ми и мене да станам ваква личност.“ Учителот се согласил да му помогне на ученикот и го замолил да донесе еден…

Кога би можела повторно да го проживеам својот живот…

На имотот на една жена која починала пронајдено е ова писмо. Во него таа ги напишала скриените мисли и го тргнала товарот од својата душа, пред да се пресели на оној свет. Ова се нејзините преубави и мудри зборови. Сакам, секој да има…

Момче го исшарало ѕидот во дневната соба. Она што го направила неговата мајка е сјајно!

Децата често знаат да прават работи кои се стресни за родителите. Често притоа страдаат парчиња мебел, но и ѕидови. Ова момче зело боици и го исшарало ѕидот во дневната соба. Повеќето родители би ги искарале своите деца поради тоа, но…

ЕВЕ што ќе ви се случи ако наутро испиете чаша солена вода!

Чаша млака вода, чаша вода со мед и лимон... тоа се препорачани напитоци за утринско будење. Но, што ќе се случи со вашиот организам ако наутро испиете чаша вода со малку сол? Да, и тоа би имало позитивни резултати за вашето тело.…

Измешала прашок за пециво и детергент за садови, она што го добила е изненадувачко!

На популарниот Јутјуб канал WhatsUpMoms, пронајдовме интересен и едноставен совет со чија помош може да направите гигантски меурчиња од сапуница. Се` што ви е потребно е прашок за пециво, детергент за садови и вода. Забавувајте се и…

Поради реакцијата, на овој човек сите му симнуваат капа!

Вистинско чудо е што во ваква ситуација човекот го забележал ова беспомошно маче. Цел град бил поплавен, автомобилите тешко се движеле. Нивото на водата било толку високо, што маченцето можело само да стои и да се надева дека некој ќе го…

Отишла да собере јајца. Кога ја подигнала кокошката, била целосно збунета

Отишла да собере јајца. Кога ја подигнала кокошката, била целосно збунета од она што го гледа! Љубовта често се раѓа и помеѓу животни кои не припаѓаат на ист вид. Ако се работи за заштитнички, мајчински инстикт, нема никакви правила.…

Исповед: „Еве како дознав дека сопругот ме изневерува и со кого!“

Прочитајте ја оваа исповед која стана вирална на социјалните мрежи: „Еве како дознав дека сопругот ме изневерува и со кого!“ Пронајдов кондоми во неговиот автомобил, го пробушив пакетчето на секој кондом! Тогаш, во сите ставив малку лут…
error: Соддржината е заштитена.