Секогаш во средиштето на збиднувањата...
Browsing Category

Мозаик

Имал лошо претчувство во врска со овој камион, па ја извадил камерата и го снимил ова…

Имал лошо претчувство во врска со овој камион, па ја извадил камерата и го снимил ОВА! Имал лошо претчувство во врска со овој камион, па ја извадил камерата. Она што го снимил… НЕВЕРОЈАТНО! Погледнете го видеото……

Додека нуркал во море, му се приближила голема ајкула. Она што следело ќе ве остави без…

Во Јупитер во Флорида, постои човек кој секој ден одвојува време за еден необичен пријател. Имено, нуркачот Ренди Џордан секој ден оди исклучиво на едно место кое е дом на една посебна ајкула. Овој пат Ренди одлучил да го сними својот…

Еве што ќе ви се случи ако ставите коцка мраз на овој дел од телото

Ако на назначеното место, како на сликата, редовно ставате коцка мраз, како што тврди кинеската медицина, ќе се подмладите и ќе се чувствувате поздрави, порасположени и поенергични, но и ќе излечите многу болести. Точката се наоѓа помеѓу…

Пронашол мал стар сандук на таванот. Кога го отворил ќе паднел во несвест! (видео)

Следната приказна е уште еден доказ дека старите сандуци се како создадени за страшни работи. Корисник на популарната страница Реддит, на таванот пронашол стар сандук чија внатрешност го запрепастила. Имено, сандукот бил исполнет со…

Се пробудил во мртовечница неколку минути пред обдукцијата!

Еден пациент се пробудил во мртовечница неколку минути пред почетокот на обдукцијата откако главниот лекар по грешка го прогласил за мртов. Имено, 45-годишникот бил најден без свест на автобуска станица во Мумбаи. Полицијата го…

Ја пробудил страшен звук во спалната соба. Кога видела што има таму, доживеала…

Дали сте од оние луѓе кои се плашат од мрак? Спиете со вклучено светло? Тогаш веројатно не би ја преживеале оваа местенка. Погледнете како овој Јутјубер ја преплашил својата девојка...

Приказна за љубовта и Бог: Еве како Алберт Ајнштајн докажал дека не постои зло

Еден ден професор на факултет решил со студентите да започне дискусија. Прашал: -Дали Господ го создал сето она што постои –студентите на глас кажале дека е така. -Баш се? –прашал професорот. -Да, се –бил одговор на студентите.…

Тргнал да улови вечера, а она што го фатил е застрашувачко

Она што овој човек го уловил во Амазон ќе ви стане ноќен кошмар. Арапаима е една од најголемите слатководни риби на светот и може да порасне до 3 метри во должина и може да биде тешка до 180 килограми. Доволно добра причина да се…

Секој би посакал една ваква кутија (видео)

Сигурно ви здосадило да го барате алатот по разни места, а потоа повторно да го сложувате. Но, тоа е веќе минато. Создаден е алат кој е сон на секој домаќин. Во кутијата има алат за се` и сешто. За што се работи погледнете на видеото…

Феномоен: Овој човек цели 75 години не јадел и не пиел ништо!

Веста за Прахлад Јани, човекот кој ништо не јадел, ниту пиел во изминативе 75 години, одекна низ Индија откако група експерти одлучија да ја испитаат оваа локална легенда. Иако тимот е сочинет од 30 специјалисти прилично скептично…

Со помош на камен, лепило и пластично шише, она што го направил е ГЕНИЈАЛНО!

Со помош на камен, лепило и пластично шише и сами ќе ја реализирате оваа генијална идеја. Без многу напор и без некои големи трошоци, направете супер тајна локација за криење клуч.

Овие два хороскопски знаци до крајот на годината можат да очекуваат големи пари

Овие два знаци имаат најголеми шанси за изненаден финансиски прилив – тоа се знаците Рак и Вага. Рак Лицата родени во овој знак, ако вложиле во нешто последниве 24 месеци, до Нова година конечно ќе им се исплати. Доколку некому…

Овој ѕид изгледал обично и досадно, а потоа од него направиле нешто преубаво!

Ова е најдобар доказ дека со малку фантазија својот дом може да го претворите во магично место. За ваков редизајн на ентериерот не ви е потребна голема сума пари. Ви треба само доволно време. Погледнете... by coolPick

Измешала прашок за пециво и детергент за садови, она што го добила е неверојатно!

На популарниот Јутјуб канал WhatsUpMoms, пронајдовме интересен и едноставен совет со чија помош може да направите гигантски меурчиња од сапуница. Се` што ви е потребно е прашок за пециво, детергент за садови и вода. Забавувајте се и…

Ова е најопасното куче на светот, еве што може! (видео)

Ова куче веројатно е најопасниот вид познат на човекот. Ејс е тригодишен питбул териер и може да направи многу нешта.  Ова куче е толку истренирано и обучено што може да препознае пиштол, а веднаш откако ќе го забележи ќе се обиде да…

Носталгија: Ќе се изненадите каде се уште се вее знамето на Југославија во светот

Иако поминаа повеќе од две децении како не е во официјална употреба, знамето на Југославија денес може да се сретне во разни делови од светот, на најнеобични места! За сите оние на кои многу им значеше, следните фотографии ќе бидат…

На оваа слика се гледа ужасно лице: Никогаш нема да ја погодите вистината за оваа…

Оваа фотографија наводно ја направила фирмата „Brown, Barnes and Bell Photographers“ од Ливерпул. На прв поглед, делува како на сликата да се наоѓа лице на деформиран човек. Мешутоа, фотографијата крие нешто друго, всушност многу…

Индијка добила бебе на 70 години! Нејзината приказна е неверојатна…

комплетен. Таа и нејзиниот девет години постар сопруг ја оствариле својата голема желба. Далјиндер две години се обидувала да се оствари во улогата мајка со вонтелесно оплодување. Момчето на раѓање имало два килограми. - Можам да…