Секогаш во средиштето на збиднувањата...
Browsing Category

Мозаик

Му вперил пиштол во глава… во само неколку секунди, се било готово! (видео)

Додека бил дете, Виктор Маркс преживеал четири насилни очуви, променил 14 училишта, живеел во 17 различни куќи и се` додека не завршил средно училиште. Потоа, Виктор пронашол дисциплина во својот живот тренирајќи боречки спортови, и…

Десет најголеми катастрофи снимени со камера (видео)

Природата може да биде преубава - но и неверојатно разорна, потсетувајќи не колку сме мали на овој свет. Науката и технологијата можеби напредувале на сите полиња, но тешко дека некогаш ќе постои нешто што ќе може да ја контролира…

Генијално: Направил скриен кревет и двојно го зголемил просторот во собата! (видео)

Ви претставуваме одличен начин како да го искористите станбениот простор на најдобар можен начин. Овој човек направил скриен кревет и двојно го зголемил просторот во собата.

Пронашле чудна дупка во шумата, но никогаш не го очекувале ова на другата страна! (фото)

Постојат многу нешта кои можете да ги доживеете кога ќе се качите на планина. Самите погледи често се феноменални, но постојат и многу други сензации. Но, можете ли да замислите како би се чувствувале кога би ја здогледале оваа чудна…

Кога ќе видите што прави ова девојче покрај огромни кучиња ќе останете без здив! (видео)

Германските овчари имаат репутација на послушни и заштитнички кучиња, но знаат и како да ги забавуваат вашите деца. Кога ќе го видите ова девојче покрај 14 огромни кучиња, малку ќе се загрижите, но... Не ви откриваме повеќе,…

На својот син му кажала дека во нејзиниот стомак расте бебе. Неговата реакција насмеа…

Синот на Сара Бромби веќе подолго време сака да има мал брат или сестричка. Етан е стар само 5 години, и неговата желба конечно е исполнета. Мајката Сара одлучила еден ден да му ја соопшти на Етан радосната вест. Неговата реакција е…

Трикови: Откријте колку се стари јајцата кои сте ги купиле

Свежите јајца се вкусни намирници кои совршено се сложуваат со многу јадења. Сепак, вечната дилема е - дали јајцето кое сме го купиле е навистина свежо? Сакате да бидете сигурни? Направете три кратки тестови за кои ви требаат само…

Пронашле стара када во ѓубре. Кога ќе видите што направиле од неа ќе паднете од стол!

Корисник на популарната страница „Imgur“ одлучил со цел свет да сподели неколку фотографии од една неверојатна трансформација. Имено, додека шетал со својата девојка, во еден двор во ѓубре пронашле фрлена стара када. Повикале неколку…

Еве кои грешки ги правите кога фотографирате селфи!

Иако, гледајќи ги познатите личности, ви се чини дека нема ништо полесно од тоа да испаднете убави на селфи фотка, факт е дека понекогаш е тешко да ја направите онаа вистинска фотографија. Причината за тоа се бројни фактори кои треба да…

Кога богаташи ќе тргнат по невестата… (видео)

Пред да го погледнете видеото подолу, треба да знаете дека ова не е реклама за Мерцедес! Се работи за колона сватови забележана на далечен Кавказ. Поворката скапоцени возила вредни милиони евра, тргнала на свадба на внукот на Рамзан…

Мало девојче видело огромен питон покрај прозорот… Но обратете внимание на нејзините…

Питоните се опасни предатори кои можат да го задават речиси секое животно. Затоа од овие змии се плашат многу луѓе. Меѓутоа, псотојат луѓе како што е ова 3-годишно девојче кои немаат страв од огромни змии. Таа видела огромен питон покрај…

Го спасила овој мајмун пред 18 години. Погледнете што се случило кога повторно се…

Линда Коебнер имала само 23 години кога ги отворила кафезите на три шимпанза кои цел живот го поминале во лабораторија и кои никогаш не ја виделе светлината на денот. Животните, благодарение на Линда добиле нова прилика во животот. После…

Гостин на свадба случајно го застрелал младоженецот во глава (видео)

Еден младоженец настрадал на својата свадба во Индија откако еден гостин случајно го застрелал со пиштол. Снимката која се појави на интернет прикажува како гостите играат и се забавуваат на свеченоста во Хисар, северозападно од Њу…

Хулиган излегол од автомобил и тргнал да истепа старец. Она што се случило во продолжение…

На руските улици не може да се случи ама баш ништо што би не изненадило. Овој пат ни доаѓа снимка од неверојатна тепачка. Имено, еден руски хулиган тргнал да истепа старец, а потоа се појавил херој. Кога ќе погледнете што направил со…

Приаказна која буди надеж: Што пишувало на прстенот со најмоќната порака на светот?

Вистинска приказна или легенда - како и да било, таа во себе носи важна порака дека во животот никогаш не би требало да се откажуваме и дека секогаш постои надеж... Еден крал ги собрал своите советници и им наредил да направат прстен на…

Ставила сода бикарбона под очите: Кога ќе видите што добила, ќе го направите истото!

Многу жени зборуваат за корисните својства на сода бикарбона. Ја користат за разубавување, кога ја чистат куќата, кога готват. Меѓутоа, жените најмногу сакаат кога ја гледаат како делува во служба на убавината. Најефикасните маски за…