22.8 C
Скопје
13. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Category : ЉУБОВ И СЕКС

ТЕМАМОЗАИКЉУБОВ И СЕКСХОРОСКОП

Мажите родени во овие три хороскопски знаци не сакаат брак

M T
Секој знак е карактеристичен за нешто, но овие три се дефинитивно најнеодлучни кога е во прашање влегувањето во брачните води! Првото место му припаѓа на...
ЉУБОВ И СЕКС

Истражување: Македонките на седмо место по гледање порнографија во Европа

CENTAR MKD
Според новото истражување на најпознатиот порно сајт „Порнхаб“, жените од Македонија доста сакаат филмови за возрасни. Имено, листата покажува од кои десет европски земји жените...
ТЕМАМОЗАИКЉУБОВ И СЕКС

Пет причини зошто жените избираат доминантни мажи: ЧЕТВРТАТА може да биде КЛУЧНА

M T
Не е тајна дека многу жени, колку и да се независни во животот, често преферираат доминантни мажи. Верувале или не, тоа го покажале бројни студии,...
МОЗАИКЉУБОВ И СЕКС

ТЕРЕТАНА под јорган: Еве колку калории се согоруваат во 5-те НАЈПОПУЛАРНИ ПОЗИ

M T
Половина час водење љубов троши околу 150 калории, но бројката може да биде поголема, во зависност од позата. Ова се секс пози кои согоруваат најмногу...
ТЕМАЉУБОВ И СЕКСХОРОСКОП

Овие хороскопски знаци се заљубуваат во физичкиот изглед, а не во срцето

M T
Сите знаеме некој кој ги оценува другите според нивниот изглед и обично се заљубува во туѓите облини наместо во нивното срце. Без разлика дали станува...
ТЕМАМОЗАИКЉУБОВ И СЕКС

Имате датум за венчавка? -Еве што кажува нумерологијата за тоа како би можел да биде вашиот брак

M T
Сите одлуки што ги носат младите парови во врска со нивниот иден заеднички живот се исклучително важни. Одлуката за одредување на датумот на венчавката не...
ТЕМАМОЗАИКЉУБОВ И СЕКС

Размислете двапати пред да донесете одлука: Ако планирате да му се вратите на БИВШИОТ, размислете за овие прашања

M T
Размислете за причините поради кои раскинавте и што ве тера да размислувате за смирување. Раскинувањето на врската не е лесно за никого. Секогаш има мешавина...
ЉУБОВ И СЕКС

Сакате ДОЛГОВЕЧЕН БРАК? Обрнете внимание на овие две работи!

M T
Љубовните бродоломи се чести во вашиот живот, а сакате доживотен партнер? При изборот, обрнете внимание на овие две работи! Кога барате личност со која ќе...
ЉУБОВ И СЕКС

Конечно научно потврдено: Ова е позата во која жените најлесно доживуваат оргазам

M T
Иако мисионерската поза често се карактеризира како најдосадна, науката тврди дека токму оваа поза треба да ја практикуваат жените доколку се надеваат дека ќе доживеат...
ТЕМАМОЗАИКЉУБОВ И СЕКС

15 знаци дека на некој навистина му се допаѓате, веднаш штом ќе го запознаете

M T
Сите можеме да се чувствуваме несигурни кога започнуваме нови врски, прашувајќи се дали некој навистина нè сака. Никој од нас не чита мисли, но нашето...
ТЕМАМОЗАИКЉУБОВ И СЕКС

Некои работи е подобро да не се кажат: Партнерот не треба да знае што сте правеле со бившиот

M T
Сосема е во ред да споделите некои работи од минатото, но треба да ја знаете границата. Партнерот не треба да знае што сте правеле со...
ТЕМАМОЗАИКЉУБОВ И СЕКС

Овие 5 нешта е најдобро да се премолчат дури и во најсреќната врска

M T
Иако меѓусебната доверба и искрената комуникација се клучни за успехот на врската, постојат работи за кои едноставно не се зборува. Звучи како шема, но во...
МОЗАИКЉУБОВ И СЕКС

Ова е најголемиот НЕПРИЈАТЕЛ на бракот и врските

M T
Парите и сексот се најчестите причини за развод, покажуваат студиите. Но, терапевтите и другите психолошки експерти сметаат дека таквата статистика не дава реална и целосна...
ТЕМАМОЗАИКЉУБОВ И СЕКС

После тоа, сè е полесно: Психолозите велат дека оваа година во БРАКОТ е пресвртница за многу парови

M T
Многумина веруваат дека седмата година од бракот е кризна и дека ова е пресвртница во одлуката дали заедничкиот живот на партнерот ќе продолжи да функционира...
МОЗАИКЉУБОВ И СЕКС

Откриено зошто мажите никогаш не велат „НЕ“ на сексот, дури и кога не им е до тоа

M T
Џеси Форд, докторант по социологија на Универзитетот во Њујорк, спроведе студија која покажа дека младите мажи неволно се согласуваат да имаат секс многу почесто отколку...
ТЕМАМОЗАИКЉУБОВ И СЕКС

ПИЈАН И ИЗЈАВИ ЉУБОВ – Беше кум на свадбата, па ја украде невестата

M T
Интересната љубовна приказна на Дезире Вајт го „заврти“ целиот свет. Имено, Дезире се разведе од сопругот и се омажи за својот пријател Брајант, кој на...
ТЕМАМОЗАИКЉУБОВ И СЕКС

КАРАНИЦА КОГА НЕМА – Истражувањата покажаа дека парите се коренот на повеќето несогласувања во љубовните врски

M T
Новото истражување покажа дека парите се коренот на повеќето несогласувања во љубовните врски. Истражувањето е спроведено меѓу 2.000 луѓе во Велика Британија, а 62 отсто...
ЉУБОВ И СЕКСХОРОСКОП

Овие ТРИ ЗНАЦИ СЕКОГАШ БАРААТ МАНА КАЈ ПАРТНЕРОТ – Никогаш не можете да ги задоволите

M T
Многу партнери најчесто молчат за работи кои ги лутат за да не ги повредат своите љубовници. Сепак, има и такви кои претпочитаат да бидат брутално...