Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Љубов

Лекар ги отфрли митовите за пенисот; Дали подолг е навистина подобро? ВИДЕО

Анестезиологот, д-р Дејвид Рајнер често одговара на прашањата на своите следбеници на TikTok, па од интерес за тоа како функционира крвниот притисок, можете да најдете интересни објаснувања и за други теми.

Имено, еден корисник му го поставил на докторот прашањето „дали е подобар подолг пенис“, а на тоа имал многу интересен одговор. Сфаќајќи дека е поставено добро прашање, д-р Дејвид веднаш почна да објаснува, користејќи ги двете раце. Кога ја отворил едната рака, можеле да се забележат нацртани две линии кои го претставуваат предниот дел од вагината.

Фигуративно покажувајќи ја пенетрацијата, тој објасни: „Значи, ако ја погледнеме вагината и ја изложиме, ќе видите дека само првите неколку сантиметри се чувствителниот дел. Тоа е речиси како дел од „клиторичниот систем“. Ако ја свртам раката. вака, да замислиме дека е клиторисот, а ова е останатиот дел од клиторисот, така што овој дел е исклучително чувствителен.

Исто така, допирањето на овој дел дава исклучително убаво чувство, но кога ќе навлезете подлабоко во вагината, тоа не е чувствителен дел Жените не сакаат само да „брзате“ по грлото на матката, па затоа подолгиот пенис не е секогаш подобар. Всушност, тоа може да биде многу непријатно“, заклучил тој.

После тоа, тој објасни колку е неопходно да се стимулира само тој почетен дел од вагината при сексуален однос.

@drdavidreiner @Steady Freddy #fyp #medicine #menshealth ♬ original sound – Dr David Reiner

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
ПАДНА ОДЛУКА: Ново значително поевтинување на бензинот и дизелот, ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,48 % во… Прочитај повеќе

Ковачевски: Мицкоски секое утро прво проверува на телефонот што кажал Апасиев

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски смета дека е изводливо до 2030 година земјата да стане полноправна членка на ЕУ. Тој од трибината „Силно и одлучно кон иднината“ од Велес кажа… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе