Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МозаикЉубов

ИСПОВЕД НА ЉУБОВНИЦИТЕ: ‘За Божиќ ми дава куќа и РАЗВОД од жената!’

Сезоната на празници е период кога луѓето често се во искушение да ги изневерат своите партнери.

За тоа сведочи една неодамнешна анкета за да открие дали изневерувањето за празниците е само мит или факт.

Во анкетата спроведена од „Незаконски средби“, страница за пронаоѓање партнер, 85 отсто од нив изјавиле дека се чувствуваат пострасно поради празниците.

Три жени ги споделија своите љубовни искуства. Првите љубовни врски се однесуваат на претприемачката Ребека Џејн (37), која имала грижа на совест откако го поминала Божиќ со децата на нејзиниот оженет љубовник.

“Се запознавме на работа и ја започнавме нашата врска во 2020 година. На почетокот беше прекрасно, но Божиќ беше почеток на крајот. Сфатив дека овој човек не е мој и не можев да престанам да размислувам за уништување на неговиот брак”, рекла Ребека. , кој не можеше.да се справи со фактот дека таа може да биде виновникот за уништување на животите на неговите деца.

„Одеднаш сфатив што правиме и колку луѓе можат да бидат повредени, па решив да ставам крај на работите по Божиќ“, рекла Ребека, која по паузата ја напуштила компанијата во која работела со својот љубовник.

Ребека изјавила дека неговата сопруга, која била многу вознемирена, подоцна дознала за целата афера.

“Таа напиша писмо до моите родители во кое кажа колку е разочарана од мене и како ми верувала. Кога ќе погледнам назад, би сакала да го одбиев кога ми кажа како се чувствува за мене”, признала Ребека.

Рецепционерката Кејти Николс (23) сака да биде љубовница.

“Добивам скапи подароци и ме почестуваат елегантни, романтични вечери. Но, тоа може да биде и прилично осамено. Се гледам со мојот оженет љубовник веќе две години. Тој е во четириесеттите и води бизнис за управување со недвижнини”, рекла Кети, која понекогаш го обвинува дека поминува многу време со семејството.

Сепак, оваа млада девојка изјавила дека Божиќното време секогаш и се исплати бидејќи откако ќе помине време со семејството, нејзиниот љубовник оди со неа во елегантни хотели на неколку дена.

„Не се чувствувам виновна. Тој вели дека тој е подобар сопруг откако ќе ме види затоа што е посреќен, па затоа се чувствувам подобро. Моите пријатели се загрижени дека ќе се поврзам, па ќе очекувам да ги остави сопругата и децата, но нема. Уживам да бидам љубовница бидејќи имам врвни придобивки, тоа ми е доволно“, изјави Кејти.

Ема Ривет (26), која работи во кол-центарот, сака да ги помине празниците одвоено од својот оженет љубовник, но нејзината цел е да биде негова единствена сопруга до следниот Божиќ.

“Одбивам да бидам типична расплакана љубовница за Божиќ. Јас сум модерна жена и да се биде во каква било врска значи да се жртвувате и да си давате простор еден на друг. Немав намера да излегувам со оженет маж. Го запознав и се заљубив“, рече Ема.

Оваа млада девојка рече дека нејзиниот љубовник и ветил дека ќе ја остави сопругата по Божиќ, а тој тоа го потврдил со тоа што веќе им купил куќа на двајцата:

Затоа сум среќна овој Божиќ иако сум сама.Му дадов време на љубовникот да ги помине сите празници со семејството и пријателите, тоа е тест за нашата врска.Ако мојот маж ме изневери ќе завршам повторно слободна.

Можеби ќе ве интересира…

  • Вести +
  • Biznispro.com
  • Жена
Нов силен земјотрес го погоди Чиле: Се слушна силен звук

Силен земјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди Чиле. Според EMSC, земјотресот се случил во 14:33 часот по локално време. Епицентарот на земјотресот бил на… Прочитај повеќе

Полицијата им е зад пети на кластерот интернет терористи осомничени за дојавите за бомби во Македонија?

Деновиве во Србија, Босна и Херцеговина и Бугарија на сличен принцип како и во Македонија стигнаа десетици дојави за бомби во училишта и образовни институции, пишува Centar.mk. Во Бугарските медиуми… Прочитај повеќе

Го вклучија црвениот аларм: Америка итно ги повика своите граѓани да ја напуштат Русија

Американскиот Стејт департмент издаде итно предупредување до своите граѓани да не патуваат во Русија. Во соопштението се наведува дека на сите американски државјани во Русија им се препорачува што поскоро… Прочитај повеќе

Тргна исплатата на пензиите – Повисоки се за 8,4 проценти

Министерството за труд и социјална политика известува дека на ден 28.03.2023 година (вторник) започнува етапната исплата на пензиите за месец март, зголемени за 8.4% согласно усогласувањето предвидено со новата методологија… Прочитај повеќе

Пресврт: Пелети сега се продаваат и за 230 денари од вреќа, но никој не ги купува

Откако голем број на граѓани се префрлија од пелети на греење со инвертери, топлотни пумпи или дрва побарувачката на овој енергенс драстично се намали, пишува Центар.мк. Високите цени од над… Прочитај повеќе

Комерцијална банка прогласена за Најдобра банка во Македонија за 2023 од магазинот Global Finance

Скопје, 24.03.2023 година – Комерцијална банка е прогласена за „Најдобра банка во Северна Македонија за 2023 година“ од угледниот магазин Global Finance, награда која се должи на понудата на врвни… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе

СТАНЕТЕ КРАЛИЦА НА ФЛЕРТОТ, А ЕВЕ И КАКО – Седум трикови за заведување на кои мажите никогаш не можат да одолеат

Ако мислите дека физичкиот изглед е главниот фактор за успешно флертување, вие сте осудени на неуспех. Самодовербата и шармот се поважни од физичкиот изглед. Изгледот е, да не се лажеме,… Прочитај повеќе

Не сте сигурни дали тој е вистинскиот? – Овие 5 прашања треба да си ги поставите по три месеци врска

Бидете искрени со себе бидејќи од тоа зависи иднината на вашата врска. Откако ќе поминат првичниот занес и огномет од емоции, секоја врска достигнува точка на прекршување. Тогаш е време… Прочитај повеќе

Можеби ќе ве интересира

Путин: Божик е посебен празник кој ги исполнува срцата со радост

M T

Али Ахмети им го честита Божик на православните верници

M T

Ковачевски за Божик: Христовото раѓање симболизира нови почетоци кон подобра иднина

M T

Заев: Божик повикува да продолжиме да ги негуваме заедничките вредности

M T

Божик е неработен ден за сите граѓани на Северна Македонија

M T

Празниците можат да имаат позитивни или негативни ефекти и врз децата

M T