Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ЉубовВо тренд...

Нема потреба да го чекате Денот на вљубените за да си посветите внимание

Некогаш рекле дека Денот на вљубените е создаден за личности кои не се труделе и не вложиле никаков напор во текот на целата година, за разлика од други кои ја слават љубовта секој ден.

И се чини дека ова е апсолутна вистина, според некои таблоиди.

Голем број девојки и жени се многу повеќе преокупирана со целата идеја за ‘Валентајн’ кога се сингл. Мислат дека нешто пропуштаат. Некои од нив признаваат дека не им е пријатно гледајќи фотографии на „Инстаграм“ од среќни парови. Интересно е тоа што кога се во врска, Денот на вљубените не им е важен.

Како и да е, тоа е само еден ден, сличен како и секој друг ден и нема потреба да се прави голема врева околу тоа.

По неколку неубави и емотивно исцрпувачки врски, и по временски празнини кога биле сингл, луѓето се чини дека научиле да ценат некој кој е добар со нив цело време.

Вистината е што откако ќе се најдете безбедно завиткани во прегратките на вистинската личност, секој ден е Денот на вљубените.

Не чекате посебни прилики за да си кажете еден на друг колку си значите. Само треба да вложите труд да го направите тоа.

Секој ден е добар ден да си готвите еден за друг или да излезете да јадете. Секоја вечер е совршена за гушкање на каучот и гледање телевизија. Секој сон е посладок кога се бакнувате пред да заспиете.

Не се работи за тоа дека сè е постојано совршено, туку за тоа да биде убаво во поголемиот дел од времето, и да се справувате со несовршеностите што ќе се испречат на патот.

Нема потреба да го чекате Денот на вљубените за да покажете наклонетост и да си посветите внимание. Тоа едноставно се случува природно кога сте со некој кој ве сака и се грижи за вас исто како и вие за него.

Можеби ќе ве интересира…

  • Вести +
  • Biznispro.com
  • Жена
Нов силен земјотрес го погоди Чиле: Се слушна силен звук

Силен земјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди Чиле. Според EMSC, земјотресот се случил во 14:33 часот по локално време. Епицентарот на земјотресот бил на… Прочитај повеќе

Полицијата им е зад пети на кластерот интернет терористи осомничени за дојавите за бомби во Македонија?

Деновиве во Србија, Босна и Херцеговина и Бугарија на сличен принцип како и во Македонија стигнаа десетици дојави за бомби во училишта и образовни институции, пишува Centar.mk. Во Бугарските медиуми… Прочитај повеќе

Го вклучија црвениот аларм: Америка итно ги повика своите граѓани да ја напуштат Русија

Американскиот Стејт департмент издаде итно предупредување до своите граѓани да не патуваат во Русија. Во соопштението се наведува дека на сите американски државјани во Русија им се препорачува што поскоро… Прочитај повеќе

Тргна исплатата на пензиите – Повисоки се за 8,4 проценти

Министерството за труд и социјална политика известува дека на ден 28.03.2023 година (вторник) започнува етапната исплата на пензиите за месец март, зголемени за 8.4% согласно усогласувањето предвидено со новата методологија… Прочитај повеќе

Пресврт: Пелети сега се продаваат и за 230 денари од вреќа, но никој не ги купува

Откако голем број на граѓани се префрлија од пелети на греење со инвертери, топлотни пумпи или дрва побарувачката на овој енергенс драстично се намали, пишува Центар.мк. Високите цени од над… Прочитај повеќе

Комерцијална банка прогласена за Најдобра банка во Македонија за 2023 од магазинот Global Finance

Скопје, 24.03.2023 година – Комерцијална банка е прогласена за „Најдобра банка во Северна Македонија за 2023 година“ од угледниот магазин Global Finance, награда која се должи на понудата на врвни… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе

СТАНЕТЕ КРАЛИЦА НА ФЛЕРТОТ, А ЕВЕ И КАКО – Седум трикови за заведување на кои мажите никогаш не можат да одолеат

Ако мислите дека физичкиот изглед е главниот фактор за успешно флертување, вие сте осудени на неуспех. Самодовербата и шармот се поважни од физичкиот изглед. Изгледот е, да не се лажеме,… Прочитај повеќе

Не сте сигурни дали тој е вистинскиот? – Овие 5 прашања треба да си ги поставите по три месеци врска

Бидете искрени со себе бидејќи од тоа зависи иднината на вашата врска. Откако ќе поминат првичниот занес и огномет од емоции, секоја врска достигнува точка на прекршување. Тогаш е време… Прочитај повеќе