Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarЉубовВо тренд...

Се посомневал дека сопругата го изневерува, па дрон му ја потврди суровата вистина (ВИДЕО)

Џон Консиљо пред неколку години решил да си ги провери сомнежите дали сопругата го изневерува, а за тоа користел дрон.

Џон ги потврдил своите сомнежи кога забележал дека неговата сопруга пред да влезе во автомобилот се наведнува низ прозорецот од автомобилот и романтично се поздравува со непознат маж.

Се посомневал дека сопругата го изневерува бидејќи заминува на работа порано од вообичаено. Снимал со дрон и ја фатил во прељуба.

На видеото се гледа како автомобил пристигнува на паркингот, застанува, а потоа неговата сопруга влегува во него.

„Штотуку поминаа 18 години“, извикува Џон во видеото.

„Треба да изгледате добро за маж со кој ќе ја изневерите сопругата“, вели Џон во видеото, коментирајќи дека неговата сопруга ја поправала косата за да изгледа подобро.

“Знам дека не можам да го обвинам само човекот, но во тој момент бев подготвен да го убијам. Чекав неколку дена да се смирам и потоа станав очаен. Најмногу се грижам за моите деца”, рекол тој.

По ова видео кое е создадено во 2016 година, многумина очекуваа дека парот ќе се разведе, но тоа не се случи.

Консиљо на крајот на 2017 година објави продолжение на приказната, а во видеото кое го сними со сопругата ги објаснува своите постапки.

“Склучив мир со сопругата, знам дека многу луѓе мислат дека донесов погрешна одлука, но мислев со месеци. Тоа беше долг процес, сега сум среќен, и ништо не е поважно од тоа”, рекол Консиљо.

Иако видеото е создадено пред неколку години, последниве денови стана вирално на социјалните мрежи.

Можеби ќе ве интересира…

  • Вести +
  • Biznispro.com
  • Жена
Нов силен земјотрес го погоди Чиле: Се слушна силен звук

Силен земјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди Чиле. Според EMSC, земјотресот се случил во 14:33 часот по локално време. Епицентарот на земјотресот бил на… Прочитај повеќе

Полицијата им е зад пети на кластерот интернет терористи осомничени за дојавите за бомби во Македонија?

Деновиве во Србија, Босна и Херцеговина и Бугарија на сличен принцип како и во Македонија стигнаа десетици дојави за бомби во училишта и образовни институции, пишува Centar.mk. Во Бугарските медиуми… Прочитај повеќе

Го вклучија црвениот аларм: Америка итно ги повика своите граѓани да ја напуштат Русија

Американскиот Стејт департмент издаде итно предупредување до своите граѓани да не патуваат во Русија. Во соопштението се наведува дека на сите американски државјани во Русија им се препорачува што поскоро… Прочитај повеќе

Тргна исплатата на пензиите – Повисоки се за 8,4 проценти

Министерството за труд и социјална политика известува дека на ден 28.03.2023 година (вторник) започнува етапната исплата на пензиите за месец март, зголемени за 8.4% согласно усогласувањето предвидено со новата методологија… Прочитај повеќе

Пресврт: Пелети сега се продаваат и за 230 денари од вреќа, но никој не ги купува

Откако голем број на граѓани се префрлија од пелети на греење со инвертери, топлотни пумпи или дрва побарувачката на овој енергенс драстично се намали, пишува Центар.мк. Високите цени од над… Прочитај повеќе

Комерцијална банка прогласена за Најдобра банка во Македонија за 2023 од магазинот Global Finance

Скопје, 24.03.2023 година – Комерцијална банка е прогласена за „Најдобра банка во Северна Македонија за 2023 година“ од угледниот магазин Global Finance, награда која се должи на понудата на врвни… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе

СТАНЕТЕ КРАЛИЦА НА ФЛЕРТОТ, А ЕВЕ И КАКО – Седум трикови за заведување на кои мажите никогаш не можат да одолеат

Ако мислите дека физичкиот изглед е главниот фактор за успешно флертување, вие сте осудени на неуспех. Самодовербата и шармот се поважни од физичкиот изглед. Изгледот е, да не се лажеме,… Прочитај повеќе

Не сте сигурни дали тој е вистинскиот? – Овие 5 прашања треба да си ги поставите по три месеци врска

Бидете искрени со себе бидејќи од тоа зависи иднината на вашата врска. Откако ќе поминат првичниот занес и огномет од емоции, секоја врска достигнува точка на прекршување. Тогаш е време… Прочитај повеќе