16.8 C
Скопје
3. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » болка
Мозаик

Болката е НЕИЗДРЖЛИВА, а вие не сакате да пиете ЛЕКОВИ? – Оваа ХРАНА функционира подобро од СЕКОЈА таблета

M T
Затоа многу луѓе избегнуваат да земаат лекови, но не знаат дека многу од намирниците може да имаат случајно или исто дејство како и лековите против...
Здравје

Недостатокот на здив и болката во градите не се единствените: 9 неочекувани симптоми на ПНЕВМОНИЈА кои не треба да ги игнорирате

M T
Најранливи се децата, како и лицата над 65 години Пневмонијата или воспаление на плуќата е најопасната болест на дишните органи, која може да ја предизвикаат...
Здравје

Чувствувате БОЛКА ВО ЈАЗИКОТ? ВНИМАВАЈТЕ, тоа може да укажува на овие ОПАСНИ БОЛЕСТИ!

M T
Во повеќето случаи, болката во јазикот не е сериозен проблем, освен што боли кога јадеме и зборуваме. Прочитајте повеќе за овој проблем, симптоми и третман...
Македонија

Вучиќ изрази сочувство за несреќата: Не постојат зборови што би ја опишале болката

M T
Српскиот претседател Александар Вучиќ упати телеграма со сочувство до претседателот Стево Пендаровски и премиерот Зоран Заев. „Со неверување и тага ја примив страшната вест за...