19.8 C
Скопје
24. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Author : CENTAR MKD

Бизнис

Градоначалниците да подготват проекти за гасифицирање на општините

CENTAR MKD
Градоначалниците да подготват проектна документација за гасификација на општините и да одлучат дали сами ќе инвестираат, дали ќе најдат инвеститори или тоа ќе го сторат...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Заев им порача на инвеститорите: 2018-та нема да биде изборна, туку година на работа

CENTAR MKD
Премиерот Зоран Заев рече дека 2018 ќе биде година на економски развој и инвестиции и им порача на домашните компании да инвестираат, бидејќи нема да...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Синоптичарите најавуваат снег – еве од кога

CENTAR MKD
Синоптичарите најавуваат снег – еве од кога Утре ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од северозападен правец,...
Технологија

Паметни лежечки полицајци: Еве што се случува кога автомобилот ќе се приближи

CENTAR MKD
Постојат многу начини да го успорите возилото, но повеќето не се многу ефикасни. Во Мексико размислуваат за промена на стратегијата. Лежечките полицајци се непријатни, посебно...
Македонија

Серија посилни потреси вечерва ја здрмаа Македонија

CENTAR MKD
Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, со станици во Скопје, Штип, Валандово, Охрид и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, вечерва...
Направи Сам

Нејзината куќа секогаш мириса убаво и свежо, а луѓето не можат да сфатат зошто! Еве во што е нејзината тајна

CENTAR MKD
Нејзината куќа секогаш мириса убаво и свежо, а луѓето не можат да сфатат зошто! Еве во што е нејзината тајна Понекогаш кога влегувате во нечија...
Мозаик

Бебиситерка сфатила дека девојчето умира! Поради она што го направила, заслужува вистински орден!

CENTAR MKD
Оваа девојка е вистински херој! Кристен Мајлс е 22-годишна Американка која работи како бебиситерка, како би ги исплатила своите студии. Така ги запознала Џорџ и...
Здравје

Запишете го и чувајте го овој рецепт: Сварете банана, мед и вода – ќе се решите од воспалено грло и кашлица

CENTAR MKD
Благодарение на моќните својства на медот и бананата, ќе се решите од болното и воспалено грло, кашлицата, а дури и од стомачните проблеми, тврдат добро...
Свет

Трагедија за Нова Година – се урна авион, сите мртви

CENTAR MKD
Се урна хидроавион во Сиднеј, загинаа сите патници и пилотот Хидроавион на компанијата „Сиднеј сиплејнз“ се урна во реката Хоксбури во Сиднеј, при што загинаа...
Македонија

Филипче изврши увид во градежните работи на новото крило на струмичката болница

CENTAR MKD
Министерот за здравство, Венко Филипче денеска ја посети Општата болница во Струмица и изврши увид во градежните работи на новото крило во оваа Јавна здравствена...
Мозаик

Носи градник со големина К: „Градите ми го уништуваат животот, ги мразам“

CENTAR MKD
Австралијанката Шеридан Ларкман (23) има толку големи гради што не може да ги собере во инудстриски произведените градници. Градите почнале да и растат кога имала...
Мозаик

Овие ќесички ги фрлате во ѓубре, но кога ќе сфатите што се крие во нив, веќе нема да го правите тоа

CENTAR MKD
Малите вреќички со силик гел ги добивате секогаш кога купувате нови чевли, торби и слично. Наместо да ги фрлате, искористете ги бидејќи тие навистина можат...