Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Author : CENTAR MKD

Македонија

МВР откри детали кои ја шокираа јавноста: Ова е начинот на кој познат функционер е осомничен дека го оштетил буџетот преку точење на гориво

CENTAR MKD
Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против В.П. (39) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...
Свет

Итно предупредување: Се затвара воздушниот сообраќај кај Кипар поради можен удар на Сирија во наредните 72 часа

CENTAR MKD
Европската агенција за безбедност на воздушниот сообраќај (EASA) издала предупредување за подрачјето на Источнен Медитеран / Никозија поради можни воздушни напади на Сирија во наредните...
Мозаик

За време на „контролирано“ рушење, силосот паднал на другата страна и уништил зграда (Видео)

CENTAR MKD
За време на рушење на силос во Данска минатата недела дошло до голема грешка и кулата се срушила на погрешната страна рушејќи ја и соседната...
Македонија

(Видео) Пожар во зградата на Министерството за правда

CENTAR MKD
Пожар избувна во зградата на Министерството за правда, а опфатени се повисоките катови. Она што може да се забележи е дека чад излегува од четвртиот...
Мозаик

Возач на „мерцедес“ сакал да претекне два шлепери на автопат, а потоа камионџиите се здружиле и го направиле ова

CENTAR MKD
Возач на „мерцедес“ сакал да претекне два шлепери на автопат, а потоа камионџиите се здружиле и го направиле ова! Еден човек со мобилен снимил ситуација...
Свет

Русија очекува напад: Путин ја крена црноморската флота, борбената готовност на највисоко ниво

CENTAR MKD
Воздушната одбрана на руската флота на Црно море издала предупредување за напад, пренесе шведскиот политичр Карл Билт на Твитер. Веста е пренесена и од други...
Мозаик

Овие крави за прв пат се пуштени на трева после долга зима. Нивната реакција е нешто што не се гледа секој ден (Видео)

CENTAR MKD
Овие крави за прв пат се пуштени на трева после долга зима. Нивната реакција е нешто што не се гледа секој ден (Видео) Сите сме...
Мозаик

Ловец на НЛО убеден: Кинезите открија вонземјани на Месечината, ова е доказ

CENTAR MKD
Ловец на НЛО убеден: Кинезите открија вонземјани на Месечината, ова е доказ! Ловците на вонземјани и теоритичарите на заговори одамна тврдат дека не сме сами...
Мозаик

Холанѓанец снимил неверојатни работи кои Србите ги прават на патиштата

CENTAR MKD
Холанѓанецот Фабиан Вендриг со години живее во Белград, а неодамна објавил неколку снимки со кои покажал како изгледа сообраќајната „култура“ во Белград. Она што го...