22.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Uncategorized

Офицер убил двајца и ранил едно лице во Тајланд

Офицер отворил оган врз своите соработници на Воениот колеџ во Тајланд рано во средата, при што убил две лица, а ранил уште едно, соопштила војската.

Еден маж починал на местото на настанот, а другиот починал откако бил пренесен во болница, се вели во соопштението на тајландската војска. На ранетиот му била укажана лекарска помош во болница.

Напаѓачот побегнал од местото на настанот, но бил уапсен пред комплексот на командата за обука на армијата, во кој се наоѓа Воениот колеџ, во главниот град Бангкок.

Војската соопштила дека првичните информации укажуваат дека 59-годишниот офицер страдал од стрес и здравствени проблеми.

Војската не соопштила каков вид на огнено оружје е употребено.

Можеби ќе ве интересира

Кривична пријава против едно лице за сторено разбојништво со смртни последици

M T

Приведено лице во Тетово за издржување затворска казна

M T

Приведено лице од Скопје за издржување затворска казна

M T

Пронајден кокаин, приведено едно лице

M T

Претрес во Скопје, пронајден пиштол, приведено едно лице

M T

Приведено лице од Скопје за издржување затворска казна

M T