19.8 C
Скопје
24. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведено лице во Тетово за издржување затворска казна

На 20.09.2022 во 17.00 часот на улица „Никола Тесла“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово, со судска наредба, го привеле 46-годишниот тетовец Р.М. за издржување затворска казна.

Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната.

Можеби ќе ве интересира

Кривична пријава против едно лице за сторено разбојништво со смртни последици

M T

Приведено лице од Скопје за издржување затворска казна

M T

Пронајден кокаин, приведено едно лице

M T

Претрес во Скопје, пронајден пиштол, приведено едно лице

M T

Приведено лице од Скопје за издржување затворска казна

M T

Офицер убил двајца и ранил едно лице во Тајланд

M T