32.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет ТОП ВЕСТИ

Тинејџер убиен во пукотница во Вашингтон, неколкумина се повредени

15-годишно момче е убиено во пукотница во Вашингтон во неделата, а неколку луѓе се повредени, меѓу кои и еден полицаец, јавуваат американските медиуми.

Портпаролот на полицијата изјавил за „Фокс њуз“ дека четири лица, меѓу кои и еден полицаец, биле застрелани на еден собир. Од здобиените повреди тинејџерот починал на лице место.

Инцидентот се случил за време на прослава во центарот на Вашингтон.

Не се знае кој бил мотивот за пукањето што се случил на бесплатен концерт. Напаѓачот се уште е во бегство, соопштила полицијата.

Можеби ќе ве интересира

Саливан: Москва и Вашингтон не можат да се разделат

M T

Пекинг го повикува Вашингтон да биде претпазлив во своите изјави за Тајван

M T

Вашингтон испрати барање до Грција да распореди авиони на Крит

M T

Блинкен: Вашингтон ќе му помогне на Киев во преговорите со Москва

M T

Вашингтон најави уште 100 милиони долари помош за Украина

M T

Москва: Вашингтон да се врати на нуклеарниот дијалог без политика

M T