33.8 C
Скопје
28. јуни 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Сончево и топло со мала локална облачност и температури до 34 степени

Денеска се очекува сончево и топло време со мала до умерена локална облачност.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 27 до 34 степени. УВ=8

Во Скопје времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Максималната температура ќе достигне до 32 степена.

Можеби ќе ве интересира

Сончево и топло со локална облачност и температури до 38 степени

M T

Сончево и топло, попладне дожд и грмежи

M T

Претпладне со повремен дожд, попладне сончево со мала облачност

M T

Топло и сончево време, попладне пороен дожд и грмежи

M T

Сончево и топло време, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи

M T

Сончево време со температури до 36 степени

M T