6.8 C
Скопје
9. декември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Експлозија на гас уништи цел ресторан во Кина, има загинати и повредени

Најмалку тројца луѓе загинаа, а повеќе од 30 се повредени во експлозија на гас во ресторан во градот Шенџијанг во североисточна Кина, објавија денеска државните медиуми.

Според извештаите на медиумите, експлозијата искршила прозорци во соседните згради и го запрела сообраќајот.

На социјалните мрежи беа објавени фотографии на кои се гледа дека по експлозијата од ресторанот не останало ништо друго освен столбовите.

Во тек е истрага за причините за експлозијата.

Можеби ќе ве интересира

Петмина повредени во сообраќајна несреќа на патот Охрид-Ресен

M T

Експлозија во Минхен – Се стресе железничката станица

M T

Експлозија во рудник во Сибир – Најмалку 11 загинати и 49 заробени во внатрешноста

M T