24.8 C
Скопје
27. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » експлозија
Свет

Експлозија во близина на руската амбасада во Кабул, има повредени

M T
Експлозија одекнала во Кабул, во областа каде што се наоѓа зградата на руската амбасада, јавуваат светските агенции. Експлозијата се случила кога руски дипломат излегол да...
CentarМозаик

ДАЛИ ГО ИСКЛУЧУВАТЕ БОЈЛЕРОТ ДОДЕКА СЕ КАПИТЕ ИЛИ НЕ? Сите грешиме и го РИЗИКУВАМЕ ЖИВОТОТ, а електричар откри што е ИСПРАВНО

M T
Има се повеќе вести за експлозии во стан предизвикани од неисправни инсталации. За жал, во вакви ситуации често се случуваат и смртни случаи. Еве како...
СветМозаик

Прекинато снимањето на филмот на Хали Бери поради ризик од експлозија

M T
Снимањето на новиот шпионски трилер со Хали Бери и Марк Волберк било прекинато откако техничкиот тим пронашол сомнителен предмет. Медиумите пренесуваат дека полицијата веднаш пристигнала...
Војна во УкраинаСвет

Украина: Силна експлозија одекна во центарот на Мелитопол

M T
Силна експлозија одекна денеска во центарот на Мелитопол, на југот на Украина, кој е под контрола на руските сили, најави членот на главниот совет на...
СветВо тренд...

Експлозија во хемиска фабрика во Словенија, има повредени

M T
Десет лица се повредени кога утрово одекна експлозија во хемиската фабрика Меламин во Кочевје, Словенија. Словенечката полиција во 8 часот и 35 минути добила дојава...
Војна во УкраинаСвет

Силна експлозија во Херсон

M T
Силна експлозија одекна во центарот на окупираниот украински град Херсон. Според странските медиуми, експлозијата се случила во близина на голема ТВ кула. Си-Ен-Ен ја потврди...
СветВо тренд...

Украина: Постои ризик од експлозија на муниција во Чернобил

M T
„Украинските вооружени сили објавија дека постои опасност од експлозија на муниција во нуклеарната централа во Чернобил и дека руските сили кои ја окупираа централата мора...
+CentarСветТОП ВЕСТИ

Неофицијално од Загреб: Дрон со црвена петокрака и натпис на кирилица удрил во земја – Пристигна воена полиција, на новинарите им се закануваат со приведување

CENTAR MKD
Медиумите во Хрватска неофицијално известуваат дека се работи за летало (дрон) и дека на него се гледа црвена петокрака и натпис на кирилица. Леталото се...
+СветВо тренд...

Погледнете го видеото од кратерот кој се отвори во Загреб

CENTAR MKD
Полицијата и пожарникарите се на патот Јарун. На патот има голем кратер. Меѓу граѓаните од тој дел на градот се шири приказната дека нешто паднало...
+CentarСвет

(ВИДЕО) Мистериозна експлозија во Загреб: Падна летало или експлодира плин – голема дупка на патот, претходел силен тресок и има необична смрдеа

CENTAR MKD
Малку по 23 часот, некои жители на Загреб на социјалните мрежи почнаа да известуваат дека слушнале силен тресок во областа Јарун. На социјалните мрежи се...
Свет

(ВИДЕО) Силна експлозија во Загреб, оштетени се возила, а вознемирени граѓани излегоа на улица – ова се првичните информации

CENTAR MKD
Силна експлозија во Загреб вечерва околу 23 часот ги вознемири граѓаните. Полицијата и пожарникарите на терен, пишуваат медиумите. Во дел од Загреб вечерва се слушна...
СветВо тренд...

Најмалку шест лица се повредени во експлозијата во Харков, од кои едно дете

M T
Најмалку шест лица се повредени, меѓу кои и едно дете, во експлозија во вториот по големина град во Украина, Харков, соопшти денеска Украинската државна служба...
Свет

Шест жени загинаа во експлозија во фабрика за петарди во Индија

M T
Во експлозија во фабрика за петарди во индиската држава Химачал Прадеш загинаа шест жени, а 13 се повредени, соопшти полицијата. Шест жени загинале рано утринава...
СветТОП ВЕСТИ

Експлозија на нафтоводот во Луганск – Руските медиуми ја обвинија украинската армија

M T
Меѓународниот нафтовод Дружба експлодираше во петокот во Луганск, град во источна Украина контролиран од проруските сепаратисти. Експлозијата на нафтоводот Дружба го потресе Луганск. Не е...