Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Бразилскиот претседател Болсонаро итно примен во болница

Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро бил хоспитализиран, објавија некои светски медиуми. Веста, сепак, не е официјално потврдена.

Не е познато зошто Болсонаро е хоспитализиран, но познато е дека тој отворено рече дека нема да биде вакциниран против коронавирус.

Во Бразил се водат околу 23 истраги против него, а последната се однесува на корупција при набавка на вакцини за коронавируси.

Болсонаро бил пренесен со воен хеликоптер во болница во главниот град на Бразил. Некои локални медиуми објавија дека Болсонаро одеднаш почувствувал силна болка во стомакот.

Можеби ќе ве интересира

Истрага во словенечка болница: жив човек прогласиле за мртов, семејството погребало погрешен човек

M T

Со мотоцикл удрил во пешак, двајцата завршиле во болница

M T

Шест лица се повредени во близина на болница во Мемфис, Тенеси

M T

Пукање во болница во Оклахома, убиени четири лица

M T

11 бебиња загинаа во пожар во болница во Сенегал

M T

Големи нереди во Тирана пред мечот Рома-Фејнорд, 12 полицајци во болница

M T