17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » бразилски претседател
Свет

Бoлсонаро одвај говори, влошена здравствената состојба на бразилскиот претседател, тој е пред операција

M T
Флавио Болсонаро, син на бразилскиот претседател Жаир Болсонаро, кој има 66 години, изјави дека на неговиот татко, можеби му треба итна операција поради опструкција на...
Свет

Бразилскиот претседател Болсонаро итно примен во болница

M T
Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро бил хоспитализиран, објавија некои светски медиуми. Веста, сепак, не е официјално потврдена. Не е познато зошто Болсонаро е хоспитализиран, но познато...