Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Uncategorized

Важна информација за возачите кои утре ќе го користат патниот правец Кичево – Охрид

На ден 19.10.2020 г. (понеделник) на патниот правец Кичево – Охрид, поточно кај с.Врбјани, после планинскиот премин Пресека, поради работи на пат (минирање) во период помеѓу 12:00 и 15:00 часот сообраќајот ќе биде во прекин 10 – 15 минути, информира АМСМ.

Можеби ќе ве интересира

АМСМ: На граничниот премин Богородица има задржување за излез од државата

M T

На Табановце за влез се чека околу половина час

M T

Каква е состојбата на патиштата попладнево?

CENTAR MKD

Каква е состојбата на патиштата низ Македонија утринава?

CENTAR MKD

Каква е состојбата на патиштата вечерва?

CENTAR MKD

АМСМ со важна вест за возачите: Вечерва внимателно на овие патни правци

CENTAR MKD