Секогаш во средиштето на збиднувањата...

АМСМ со важна вест за возачите: Вечерва внимателно на овие патни правци

АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува:

СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози.

НАМАЛЕНА ВИДЛИВОСТ: Намалена видливост поради појава на магла има на патните правци Велес – Катланово и Кочани – Берово од 50 до 100 метри, на патниот правец Куманово – Крива Паланка од 50 до 80 метри, на патниот правец Тетово – Попова Шапка од 20 до 30 метри и на патниот правец Св. Николе – Куманово до 50метри.