Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » состојба на пат
Uncategorized

Важна информација за возачите кои утре ќе го користат патниот правец Кичево – Охрид

CENTAR MKD
На ден 19.10.2020 г. (понеделник) на патниот правец Кичево – Охрид, поточно кај с.Врбјани, после планинскиот премин Пресека, поради работи на пат (минирање) во период...
Македонија

Каква е состојбата на патиштата попладнево?

CENTAR MKD
АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува: СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор...
Македонија

Каква е состојбата на патиштата низ Македонија утринава?

CENTAR MKD
АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува: СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор...
МакедонијаВо тренд...

АМСМ со важна вест за возачите: Вечерва внимателно на овие патни правци

CENTAR MKD
АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува: СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози. НАМАЛЕНА ВИДЛИВОСТ: Намалена видливост поради појава...