15.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » демократија
МАКЕДОНИЈА

Зоран Заев: Нека ни е честит и вечен Денот на демократијата

M T
По повод денешниот ден, Денот на демократијата, Зоран Заев се обрати на неговиот фејсбук профил. Истото следи во продолжение: “Нека ни е честит и вечен...
СВЕТ

Бајден: Демократијата е важен елемент за иднината на Америка

M T
Претседателот на Соединетите Американски Држави, Џо Бајден, по големата регионална средба со самитот на Латинска Америка изјави дека демократијата е важен елемент за иднината на...
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: 24 декември е еден од најцрните датуми во нашата демократија кој не смее да се повтори, по девет години во ВМРО-ДПМНЕ ништо не е сменето

M T
Соопштение на СДСМ: 24 декември е еден од најцрните датуми во нашата демократија. Пред девет години на овој ден, режимската ВМРО-ДПМНЕ го погази плурализмот, ја...
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ Скопје: Бегањето од дебати на Данела потсетува на едно мрачно и тешко време за медиумите и демократијата во државата

M T
Соопштение на СДСМ Скопје: Данела Арсовска, кандидатката за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ, не се појави на за синоќа закажаната ТВ дебата на Канал 5, во...
UncategorizedМАКЕДОНИЈА

Заев: Демократијата е двонасочен дијалог меѓу граѓаните во општеството, ние ја градиме на еднаквоста на сите

M T
Демократијата доаѓа од народот за да му служи на народот, напиша, меѓу другото, премиерот Зоран Заев на својот фејсбук-профил по повод Меѓународниот ден на демократијата....