17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Зоран Заев: Нека ни е честит и вечен Денот на демократијата

По повод денешниот ден, Денот на демократијата, Зоран Заев се обрати на неговиот фејсбук профил.

Истото следи во продолжение:

“Нека ни е честит и вечен Денот на демократијата, 15 септември.
Денес имаме владеење на народот. Денес одлучуваат тие кои гласаат. А, не оние кои бегаат. Демократијата е глас. Гласот на секој еден поединец. Глас слушнат, разбран, уважен, испочитуван. Гласот на сите групи во нашето општество”.

Можеби ќе ве интересира

Утре е денот на огледалото, денот со кој владеат деветки: Еве кои подароци ни ги носи 9 – 9!

M T

Влада: Достоинствено прославен Денот на независноста заедно со сите граѓани – Обединети во слободата

M T

Го славиме 8 Септември – Денот на независноста под мотото „Обединети во слободата“

M T

Ковачевски: Република Северна Македонија денес ги започнува преговорите за членство во ЕУ, овој ден е историски, долгоочекуван и заслужен

M T

Бајден: Демократијата е важен елемент за иднината на Америка

M T

Русите денеска го слават Денот на победата

M T